tom dne 10.8.2014

Od neděle 27. 7. do soboty 2. 8. 2014 jsem byl s rodinou na Biblickém týdnu na Slovensku. Za ten týden jsem Bohu velice vděčný.
Přednášel Daniel Duda na téma Velký příběh Bible II. Přednášející představil Bibli jako jeden velký příběh, který máme vnímat třeba jako velkou katedrálu (celek) a ne se zaměřovat na její jednotlivé cihličky. Důležité je pochopit, kde se v současné době v tomto příběhu dějin našeho světa nacházíme my a jak bychom na to měli reagovat v našich životech.

Letošní přednášky navazovaly na přednášky z roku 2009 (Jak porozumět příběhu bible). Velký příběh Bible II. představil Daniel Duda už vloni na českém biblickém týdnu (2013). Máte-li zájem tyto přednášky slyšet, lze je najít v archívu www.hopetv.cz ve složce biblické týdny.
Zaujaly mne i vydané knihy z vydavatelství Luxpress . První je opisem přednášek biblického týdne z roku 2009. A ta druhá je od teologických badatelů mimo církev adventistů. Ale přesto přináší pohled na Bibli, který je v souladu s poznáním a učením naší církve. Obě knihy je možné zakoupit v některých knihkupectvích např. na www.maranatha.cz

Sdílet:
Share