Adventistická humanitární organizace ADRA Česká republika vyslala tým pomocníků do Srbska, který pomůže koordinovat následky povodní. Poskytne vysoušeče a vysokotlaké myčky a agregáty na výrobu elektřiny, bude-li to stále potřeba.

ADRA ČR spustila veřejnou sbírku, na kterou lidé mohou posílat finanční pomoc pro obě země. Číslo účtu veřejné sbírky pro Bosnu a Hercegovinu a Srbsko je 34983498/0300, var.symbol 510. Z programu Mince denně uvolnila ADRA 100 tis. korun.

Povodně v Srbsku a Bosně a Hercegovině si vyžádaly již více než 50 obětí, tisíce domácností jsou stále bez elektřiny, jídla a pitné vody. Podle odborníků jsou to nejhorší záplavy za posledních 120 let a bývají svou ničivostí přirovnávány k občanské válce v Jugoslávii v 90. letech.


Pomoci obětem záplav v Srbsku a Bosně a Hercegovině můžete:

  • zasláním částky na konto veřejné sbírky, číslo účtu 34983498/0300, var. symbol 510. Váš dar je daňově odečitatelnou položkou. Žádost o vystavení potvrzení je možné vyplnit zde.
  • zasláním platby on-line prostřednictvím platební brány níže. V případě, že chcete vystavit potvrzení o daru, prosím vyplňte všechny kontaktní údaje.

Sdílet:
Share