tom dne 7.6.2018

Dnes, ve čtvrtek 7. 6. 2018 v 18:30 se bude konat v Duchovním centru na Lesné (viz. oznámení na sobotu 9. 6. 2018) koncert skupiny Cesta. Můžete si přijít prohlídnout místo sobotní bohoslužby a zaposlouchat se do křesťanského folku. Místo: Římskokatolická farnost Brno-Lesná, Duchovní centrum P. M. Středy a bl. M. Restituty, Nezvalova 13, 638 00 Brno  https://mapy.cz/s/2GpY3

CESTA je to křesťanská kapela. Radost i zamyšlení přináší svým posluchačům již více než 20 let. Několik školou sotva odrostlých hudebníků z jednoho křesťanského společenství dala tehdy dohromady zpívající kapelnice Milena „Čita“ Čechová, zpěvačka brněnské trampské skupiny Ozvěna. Jak šel čas, mladí hudebníci dospívali a proměňovalo se i složení skupiny. Aktuálně tak na jejich koncertech můžete slyšet vokály Ondřeje Kohoutka, Jana Lidmily a Jana Čecha, kteří v kapele působí od jejího založení a hrají na dvanáctistrunnou, šestistrunnou a basovou kytaru. Estetiku vokálů a něžnou krásu pak kapele dodávají i zpěvačky Lenka Bílá a Kateřina Šnédarová. Z občasného hosta se stálým členem kapely stal též Michal „Žralok“ Čech ze skupiny Ozvěna, který dodává kapele rytmus, plnost vokálů i táhlé tóny pedálové steel kytary.

V repertoáru skupiny Cesta jsou písně s křesťanskou či spirituální tématikou – folk, spirituály, nebo písně a capella.

Skupinu Cesta můžete zaslechnout nejčastěji na pravidelných koncertech v brněnském Klubu Leitnerova. Její vystoupení však doprovází též dobročinné či křesťanské akce a svými písněmi rádi povzbudí a naději dodají těm, kteří to velmi potřebují – skupina koncertovala i na místech méně obvyklých, jako věznice či domov pro hendikepované děti.

Sdílet:
Share